شخصیت شناسی خریداران املاک

  • hossein3635 توسط hossein3635
  • 7 ماه قبل
  • 0

اما اگر شما بتوانید تیپ شخصیتی هر فردی را بشناسید، می‌توانید حساسیت‌ها و تمایلات او را درک کنید. بنابراین نفوذ در ذهن او و ایجاد حس مثبت، تبدیل به کار راحتی می‌شود و حسابی در کار املاک به شما کمک می‌کند.

۱- تیپ شخصیتی آقای مدیر :

افراد با تیپ شخصیتی مدیر، بسیار قاطع و اصطلاحا اتو کشیده هستند و این افراد هیچ تمایلی به شنیدن جزییات ندارند این افراد به کلیات اهمیت می‌دهند و نه جزییات. خیلی از مشاورین املاک این مشتری‌ها را به راحتی از دست می‌دهند. چرا که فکر می‌کنند برای موفقیت در فروش، باید مدام حرف بزنند و درباره ملک اطلاعات بدهند.کلید طلایی فروش به این افراد این است که به خوبی به خواسته‌هایشان گوش دهید و ملکی را به آن‌ها معرفی کنید که مطابق با خواسته‌های آن‌هاست. کل تکلیف مشاور املاک با این تیپ شخصیتی مشخص است یا فروش قطعی یا خداحافظی.

۲- تیپ شخصیتی شوخ طبع و پر حرف :

این تیپ شخصیتی بسیار خونگرم و صمیمی است. از رفتار آن‌ها به راحتی می‌تواند تیپ شخصیتی آن‌ها را متوجه شوید. این‌ها افرادی هستند که عاشق داستان تعریف کردن هستند. اگر کنار آن‌ها بنشینید، بعید است از خاطرات سربازی، دوران مدرسه و… چیزی برایتان تعریف نکنند .کلید طلایی فروش ملک به این افراد این است که  صبور باشید ، با آن‌ها صمیمی باشید، به حرف‌های آن‌ها گوش کرده و وسط حرف‌شان نپریدو آنها را تایید کنید. فروش به این تیپ شخصیتی از همه راحت‌تر است.

۳- تیپ شخصیتی نوع دوست و مردد :

انسان‌های به شدت قابل احترامی هستند که برای دیگران دلسوزی زیادی نشان میدهند ، اما برای خرید بسیار دو دل و مردد هستند . اغلب خانم‌ها اینگونه اند .کلید طلایی فروش به این تیپ شخصیتی این است که در درجه اول به آنها فشار وارد نکنید. در درجه بعدی باید تلاش کنید به آن‌ها اطمینان دهید که انتخاب آن‌ها صحیح است تا بتوانند بر تردید خود غلبه کنند.

۴- تیپ شخصیتی دقیق و موشکاف :

فروش به این تیپ شخصیتی از همه تیپ‌های دیگر سخت‌تر است. این افراد بسیار دقیق هستند و بر اساس اطلاعات تصمیم‌گیری می‌کنند. در تعامل با آن‌ها متوجه می‌شوید که مدام در خصوص ملک از شما اطلاعات می‌خواهند. اگر دیدید در حال یادداشت کردن این اطلاعات هستند، تعجب نکنید.بهترین راه تعامل با این افراد این است که ذهن خود را برای دادن اطلاعات مرتب کنید. هر اطلاعاتی از شما خواستند، با حوصله و دقیق برای آن‌ها توضیح دهید.شاید در برخورد اول حتی اگر متوجه شوید از ملک خوششان آمده، نتوانید به آن‌ها بفروشید. چرا که این افراد به زمان نیاز دارند تا اطلاعات بدست آمده را با هم مقایسه کرده و تصمیم‌گیری کنند.کلید طلایی فروش به این تیپ شخصیتی این است که آن‌ها را با مشتری غیر واقعی اشتباه نگیرید. از پیگیری مایوس نشوید و ارتباط خود را با آنها حفظ کرده و همیشه آماده انتقال اطلاعاتی که توقع دارند باشید.

به بحث بپیوندید

مقایسه فهرست ها

مقایسه کنید